הדר-עם-מסכה

סיור בבית בן-גוריון בתל-אביב

"להתרגש, לחוות, לגעת בהיסטוריה..."

בן-גוריון ציווה את ביתו למדינת ישראל וביקש שישמש כמוזיאון; הבית שומר וגם כיום ניתן לסייר בו ולקבל הצצה לחייו של מנהיג המדינה הראשון כפי שנראו בתקופת חייו. גולת הכותרת של פעילות הבית הינה הביקור במוזיאון, המספק חווית למידה חושית ומלווה בהדרכה המותאמת לרמת הידע וגילם של המבקרים. במהלך הביקור נחשף המבקר למוצגים בבית, לדמותו של המנהיג ולמרכזיותו ותפקידיו בצמתי הכרעה גורליים שחלקם, התרחשו בין כתלי הבית. כמו כן, נעסוק במורשתו של בן-גוריון בתחומים שונים, כגון ממלכתיות, הקמתו של צה"ל, ירושלים, הקמת המדינה, התיישבות בנגב ועוד - תוך כדי בדיקת מידת העכשוויות של נושאים אלה.

ב"בית הלל", מרכז המבקרים בחצר הבית, מוצגת תערוכת קבע ומתקיימים בו חוגי לימוד וכנסי עיון בנושאי מדינה וחברה. המבקרים בבית הלל לומדים על דוד ב-גוריון ופועלו גם מסרטים המותאמים גילאית:

"דוד בן-גוריון - האיש מאחורי האגדה" - למבוגרים (מוקרן גם באנגלית, צרפתית, ספרדית ורוסית).

"הזקן הצעיר תמיד" - לתלמידי חטיבות ביניים ותיכונים.

"ילדים שואלים" - לתלמידי בית ספר יסודי.

משך הפעילות: שעה - שעה וחצי (גמיש).

הסיור הינו ללא תשלום

 

סיור בשדרה

"אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי..."

הסיור בשדרות בן-גוריון מגלה רובד היסטורי מרתק בסיפור בניינה של שדרה, עיר ומדינה. במהלך הסיור נגלה מה היה פעם במקום בו ניצבים בתי קפה, שבילי אופניים ועצי השדרה. דרך סיור חוויתי ומפעיל נכיר את ההיסטוריה של השכונה, העיר והמדינה במקומות בהם התרחשה ונבקר במבנים היסטוריים המספרים סיפור ומשמשים עבורנו כ"מוזיאון פתוח". במהלך הסיור נלמד עוד על בן-גוריון דרך המרחב בו התגורר, חי ופעל. הסיור מכיל אנקדוטות ופינות חמד עירוניות, משלב הפעלות לילדים, חידות ומשימות וינעם גם להוריהם. 

משך הפעילות: שעה וחצי - שעתיים.

צפיה מהירה סגור