הדר-עם-מסכה

המכון למורשת בן-גוריון    

 

בשנת תשל"ז 1976 חוקקה הכנסת את חוק דוד בן-גוריון 'לזכרו ופועלו של דוד בן-גוריון והנחלת מורשתו לדורות'.
מכוח חוק זה הוקם המכון למורשת בן-גוריון והוגדרו תפקידיו.

כיום לאחר שנות פעילות רבות מהווה המכון מרכז ארצי לחינוך והדרכה אשר מטרתו להנציח את פועלו של דוד בן-גוריון ולהקנות את ערכי הציונות.


מדרשת שדה בוקר /http://www.boker.org.il/
 

מדרֶשֶת בן-גוריון היא יישוב קהילתי בקרבת קיבוץ שדה בוקר שברמת הנגב, בין באר שבע למצפה רמון, ובו מוסדות חינוך ומחקר. בשנת 1962 החלה בניית המבנים הראשונים במקום, ובשנת 1962 נפתח בית ספר שדה שדה בוקר, והונחה אבן הפינה למדרשה, לפי חזונו של ראש הממשלה הראשון, דוד בן-גוריון.

 
המדרשה שימשה מאז הקמתה כמרכז לימוד ומחקר, בעיקר של הנגב אך גם בנושאים אחרים. המדרשה הוקמה כתאגיד ממשלתי "מדרשת שדה בוקר" מתוקף חוק חוק בין גוריון, התאגיד היה הבעלים של היישוב וטיפל בכל הנושאים המוניציפליים. משנת 2003 הוכרז המקום כישוב (בדומה לכול ישוב אחר בארץ) במסגרת המועצה האזורית רמת נגב . במדרשת בן-גוריון נמצאת אחוזת הקבר של דוד ופולה בן-גוריון.  


 מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב http://in.bgu.ac.il/bgi/Pages/default.aspx


מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות הוקם בשנת 1976 מכוח "חוק דוד בן-גוריון - לזכרו ופועלו של דוד בן-גוריון והנחלת מורשתו לדורות" ובהסכם בין קרן בן-גוריון לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. תכלית המכון היא לבחון את התחדשות העם היהודי במולדתו. המכון, הממוקם בהר הנגב וסמוך לקבר דוד בן-גוריון, הוא חלק מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צפיה מהירה סגור