דוא"ל|  info@bg-house.org פקס|  03-5247293 טלפון|  03-5221010
  • עקבו אחרינו גם ב:
נווט אלינוטלפון

פעילויות חינוכיות

מערכת החינוך

"בית הספר נקרא להיות בית היוצר הראשון לנשמת האומה.." דוד בן-גוריון 

הביקור בבית בן-גוריון מאפשר "נגיעה" אמיתית, מוחשית ואישית באירועים המכוננים בתולדות מדינת ישראל, כמו גם מפגש בלתי אמצעי עם דמותו ואורח חייו של דוד בן-גוריון. הבית והמוצגים בו מדגישים ציוני דרך בתקופה שקדמה להקמת המדינה ובשנים שלאחריה, ומאירים פרקים בחזונו ומורשתו של דוד בן-גוריון שעיצבו את דמותה של המדינה ורלוונטיים לחיינו גם כיום.הביקור בבית בן-גוריון מומלץ לכיתות ד'-יב' ומותאם לרמת התלמידים.

 

קרא עוד

צבא ומערכת הביטחון

" הצבא שלנו יש לו שליחות לא רק לימי מלחמה , אלא גם, ואולי בייחוד לימי שלום. הוא צריך לעצב דמות הנוער , ועל ידי כך דמות העם" דוד בן-גוריון

ב 26.5.1948 נתן בן-גוריון הפקודה להקמת צבא ההגנה לישראל, שנכנסה לתוקפה ב 31.5.1948 - יום הקמת צה"ל.בהקמת צה"ל הניח בן-גוריון עקרונות ויסודות שמלווין את צהל ומייחדים אותו מצבאות אחרים עד היום.הביקור בבית מאפשר "נגיעה" מוחשית באירועי ההיסטוריה וניתן לשלב בתוכו סדנאות,הרצאות וסיורי חוץ.

קרא עוד

הקהל הרחב

" אני מצווה למדינת ישראל את ביתי בתל-אביב..." דוד בן-גוריון

בית בן-גוריון פתוח מדי יום לקהל הרחב, ניתן להגיע בשעות הפעילות ולהנות מחוויה היסטורית מוחשית.הבית מציע סיורים ופעילויות בדגשים שונים אותם ניתן לתאם מראש.מדי חודש מתקיימים בבית בן-גוריון פעילויות קיהלתיות אחה"צ , ימי עיון, הרצאות ,הקרנות סרטים,קבלות שבת ייחודיות,אירועי תרבות חגים ומועדים.

קרא עוד

  • 1