דוא"ל|  info@bg-house.org פקס|  03-5247293 טלפון|  03-5221010
  • עקבו אחרינו גם ב:
נווט אלינוטלפון

סיור בשדרה

סיור רחוב בשדרות בן-גוריון

סיור רחוב בשדרות בן-גוריון

"אומרים שהיה פה שמח לפניי שנולדתי"

בין שבילי האופניים ועצי השדרה משמשות שדרות בן-גוריון כמוזיאון פתוח לסיפורן ההיסטורי של שדרות קק"ל. רחובות העיר הופכים לאנשים ומעשים שהשפיעו ועיצבו את החברה, את הקמת העיר והקמת המדינה.

סיפורם של תושבי שכונת פועלים א', של הקמת עיר עברית ושל הדמויות שחיו ופעלו בשכונה להחייאת התרבות העברית.

דרך גן החיות העברי הראשון, משק פועלות תל אביבי, ביתה של לאה גולדברג ושכונת מחלול, ייבחנו השינויים שהתרחשו בשדרות קרן קיימת לישראל, לימים שדרות בן-גוריון.

דרך סיפורה ההיסטורי של השכונה נכיר את דוד בן גוריון התל אביבי, המקום בו חי ופעל. יחד עם סיפורה של עיר ייחשף סיפורה של הקמת מדינה וייבחנו ההבדלים שבין שדרת קרן קיימת לישראל של אז לשדרה שאנו מכירים היום כשדרת בן גוריון. הסיור מכיל סיפורים ופינות חמד עירוניות, משלב הפעלות, חידות ומשימות וינעם גם להורים ולמורים.

בתום הסיור בשדרה ניכנס לבית בן-גוריון ונבקר בחדרים בהם התקבלו החלטות מכריעות להקמת המדינה. 

רציונל:

מטרת הסיור היא להשתמש בשדרות בן-גוריון כמוזיאון פתוח, בעזרתו נוכל לספר את הסיפור ההיסטורי של הקמת עיר עברית, דרך הסיפור של החייאת התרבות העברית על שלל גווניה. תוך סיור בשדרה ייבחנו השינויים שהתחוללו בה, ייחשפו סיפורים של אישים שפעלו בדרכים שונות להחייאה העברית והיו חלק מעצב ובלתי נפרד מסיפור השדרה, השכונה והעיר. במהלך הסיור נשתמש בנוף האורבני כדי לספר סיפור על חיים אחרים, אלה שהיו פה בעבר, לצד ההווי העכשווי.

קהל יעד: כל הגילאים

משך הסיור: שעה וחצי-שעתיים